«

»

lis
29

Sukces naszej kadry na Mistrzostwach Europy !!!

Sukcesem zakończył się udział kadry Bydgoskiego Klubu OYAMA Karate w Otwartych Mistrzostwach Europy Kyokushinkai Tezuka Group, które odbyły się w Wałbrzychu w dniach 26-27.11.16. Daniel Domek wywalczył w semi-knockdown srebrny medal i tytuł Wicemistrza Europy ulegając w finale bardziej doświadczonemu zawodnikowi z Gruzji. Daniel w drodze do finału pokonał wszystkich rywali przed czasem. Sonia Gackowska jako jedna z nielicznych zawodniczek startowała w trzech konkurencjach zajmując miejsca na podium i zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Europy w Kobudo, brązowy medal w  Kata. W semi-knockdown walcząc o trzecie miejsce pokonała przed czasem zawodniczkę z Polski zdobywając brązowy medal. W zawodach uczestniczyło ponad 500 zawodników z 14 krajów m.in. z Polski, Niemiec ,Rosji, Gruzji, Belgii, Francji. Honorowym gościem mistrzostw był stojący na czele światowej organizacji Kyokushin Kai KanTezuka Group Kancho Toru Tezuka 9 Dan oraz jego zastępca Yoshimichi Mori 8 Dan z Japonii. Zawodnikom towarzyszyła pełna optymizmu i zaangażowania instruktorka Roksana Zaćmińska i Elżbieta Gackowska – mama Soni. Prezes OYAMA Polskiej Federacji – Hanshi Jan Dyduch 8 Dan wysoko ocenił poziom zawodów i przygotowanie naszych zawodników. Ciężkie treningi i systematyczna praca dała efekty! Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego największego dotychczas sukcesu naszego klubu. Wyjazd wspierała Rada Rodziców przy MDK nr 5, w którym to zaczynali i kontynuują swoją przygodę z karate Daniel i Sonia.  OSU! Sensei Sawomir Posłuszny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP SlimStat