Kadra

KADRA INSTRUKTORSKA

Shihan Sławomir Posłuszny 5 Dan


Treningi karate rozpocząłem w roku 1976 w sekcji TKKF Kyokushinkai w Radomiu pod kierunkiem Sensei Ryszarda Szczepańskiego 1 Dan.

Miałem wielkie szczęście trenować z najlepszymi wówczas zawodnikami, członkami kadry : Jarosławem Burzyńskim, Eugieniuszem Kieławcem, Waldemarem Witkowskim, Sylwestrem Gołąbkiem i in. Były to czasy, kiedy lawinowo powstawały wokół dużych miast – pełniących funkcje ośrodków kyokushin karate – sekcje w małych miejscowościach. I tak w roku 1979 zostałem oddelegowany, by nauczać karate w sekcji TKKF w Pionkach.

Równocześnie uczestniczyłem w kursie instruktorskim, który w roku 1980 ukończyłem. Był to kurs dwuetapowy. Część pierwsza w Szczecinie była okazją do szerszego spojrzenia na karate. Oprócz wykładów teoretycznych, treningi prowadzili liderzy czołowych szkół karate tamtego okresu: Sensei Andrzej Drewniak 2 Dan i Sensei Jarosław Burzyński 1 Dan – Kyokushin, Sensei Wacław Antoniak 1 Dan Shotokan, Sensei Leszek Puchniarski 1Dan Taekwondo i in. Drugi etap w Sierakowie Wielkopolskim był dopełnieniem wiedzy teoretycznej i praktycznej. Wśród uczestników tego kursu byli m.in. Krzysztof Borowiec, Janusz Czarniecki, Jurek Motolko, Mirosław Mituta.

Prowadziłem również treningi karate w Radomiu. Z satysfakcją mogę dodać, że moi uczniowie z tamtego okresu trenują do dziś pełniąc funcję szefów ośrodków karate w Radomiu : Shihan Konrad Nadrowski 5 Dan Seitedo, Shihan Tomasz Klimaszewski 5 Dan Oyama Karate. Okres służby wojskowej to wielka przygoda z – karate. Prowadziłem systematyczne treningi, pokazy m.in. dla Polskiej Kroniki Filmowej, a owocem tej pracy było pierwsze miejsce naszej grupy w zawodach z walki wręcz w ówczesnym Pomorskim Okręgu Wojskowym.

W roku 2000 wraz z podległymi mi sekcjami nawiązałem współpracę z liderem OYAMA Karate w Polsce – Shihan Janem Dyduchem 5 Dan. Po okresie intensywnych szkoleń w Krakowie i weryfikacji posiadanego przeze mnie stopnia 1 Dan zdałem egzamin na 2 Dan Oyama Karate. Pełniąc funkcje szefa ośrodka i prezesa działającego w latach 2002-2020 Bydgoskiego Klubu OYAMA Karate Pałac byłem inicjatorem wielu zawodów sportowych promujących karate oyama na arenie krajowej i międzynarodowej z Pucharem Europy OYAMA IKF włącznie. Moi uczniowie wielokrotnie startowali w zawodach karate zajmując czołowe miejsca na podium. Najlepsi ćwiczący pozytywnie zaliczali kolejne egzaminy na wyższe stopnie wtajemniczenia zdobywając mistrzowskie pasy i uprawnienia instruktora sportu oyama karate! Będąc odpowiedzialnym za swoich podopiecznych zawsze dbałem o to, aby mieli jak najlepsze warunki rozwoju. Najlepsi nie ponosili nigdy kosztów udziału w zawodach, mieli zapewnioną opiekę, transport, wyżywienie, ubezpieczenie oraz niezbędne ochraniacze i kimona. Jako Bydgoski Klub Oyama Karate Pałac daliśmy wiele pokazów promując karate jako alternatywę dla niezdrowych sposobów spędzania czasu oraz dostępną dla wszystkich formę aktywności ruchowej. Za swoja działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu otrzymałem dwukrotnie nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.W  roku 2001 z okazji 10 lecia Oyama Karate w Polsce odebrałem z rąk Soshu Shigeru Oyamy 10 Dan dyplom za zaangażowanie w rozwój Karate w Polsce a w roku 2009 z rąk Hanshi Jana Dyduch 8 Dan Nagrodę Główną za promowanie Oyama Karate w kraju i na arenie międzynarodowej. Jestem nauczycielem dyplomowanym. Ukończyłem AWF w Gdańsku. Posiadam uprawnienia instruktora rekreacji w karate i sportu oyama karate. Jestem licencjonowanym sędzią kata i kumite w Oyama PFK. Prowadząc systematycznie i nieprzerwanie treningi karate pracuję również jako nauczyciel w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.Od roku 1996 przygotowuję i prowadzę wraz z kadrą letnie obozy treningowo-wypoczynkowe.W roku 2013 zostałem uhonorowany przez Ministra Edukacji  Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. W latach 2013 – 2015 prowadziłem systematyczne treningi w I Pomorskiej Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy. W 2018 roku zostałem z okazji Dnia Edukacji Narodowej odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Aktualnie prowadzę treningi w ,,Klubie Karate Sławomir Posłuszny”, który przynależy do OYAMA Polskiej Federacji Karate. Pełnię funkcję Szefa Ośrodka OYAMA Karate w Bydgoszczy.

__________________________________________________________________________________________________

Sensei Tomasz Zaboklicki 2 Dan

– instruktor wspierający działalność sekcji

Staż treningowy: trenuje karate od 1975 roku

Posiadany stopień: 2 dan

Uprawnienia w karate: instruktor sportu Oyama Karate

Wykształcenie: wyższe ekonomiczne

Hobby i zainteresowania: karate, książki, podróże, nurkowanie.

_________________________________________________________________________________________


Sensei Zbigniew Podsiadły 1 Dan – instruktor wspierający działalność sekcji

________________________________________________________________________________________

Sempai Aleksander Nowak

- Sempai wspierający prowadzenie treningów

Staż treningowy: trenuje karate od 10 lat

Posiadany stopień: 3 kyu

Wykształcenie: uczeń czwartej klasy liceum ogólnokształcącego

Hobby i zainteresowania: karate, piłka nożna, koszykówka, gry komputerowe

WP SlimStat

Aktualny PageRank strony oyamakaratebydgoszcz.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO