»

kwi
19

Raz, dwa, trzy – teraz MY!

W dniach 13-14 kwietnia 2013 r. w Moszczenicy k/Piotrkowa Trybunalskiego odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w konkurencjach kumite, w których wzięło udział blisko 400 zawodników z 43 klubów (w tym z 2 klubów Kyokushin Tezuka Group i 1 klubu Kyokushin Matsushima). Organizatorem tej udanej imprezy był Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI z Sensei Dariuszem Szulcem 3 dan na czele. Mistrzostwa odbywały się pod patronatem Wojewody Łódzkiego  przy organizacyjnym wsparciu Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego  i władz samorządowych Gminy Moszczenica.

Kadra z Bydgoskiego Klubu OYAMA Karate godnie reprezentowała Bydgoszcz zajmując miejsca na podium!

Jakub Majewski wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii do 65 kg. junior do lat 16. Daniel Domek debiutując w lekkim kontakcie (LK) wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w kat. do 60 kg. Sonia Gackowska w LK uplasowała sie na wysokim 3 miejscu! Berenike Bronikowska walcząc w eliminacjach z bardziej doświadczoną zawodniczką – późniejsza Mistrzynią Polski – przegrała po dogrywce przez wskazanie sędziów. Paulina Kampert debiutując w zawodach nie awansowała do rundy półfinałowej. Dodajmy, że walki wymagały od zawodników żelaznej kondycji, wysokich umiejętności technicznych oraz odporności psychicznej. Dlatego w zawodach uczestniczą najlepsi zawodnicy, dla których sam udział jest największym wyróżnieniem.

Opiekę nad kadrą sprawował Sensei Sławomir Posłuszny 4 Dan oraz Sempai Roksana Maćkowska 2 kyu, która szczęśliwie sekundowała zawodnikom.